zegar śmierci

Wejdź, Twoja data śmierci jest już znana!
Co jest po śmierci?

Rajskie ogrody, krainy mlekiem i miodem płynące, a może miejsca, których bałby się sam Szatan? Co tak naprawdę jest po śmierci?

Niektórzy twierdzą, że po śmierci nie ma niczego, a piekło mamy tutaj – na Ziemi; inni zaś sądzą, że to właśnie po życiu czeka na nas obiecana nagroda, natomiast pesymiści traktują śmierć jako zdarzenie, które zapoczątkuje nieskończone cierpienie i ból. Ludzie chcą wiedzieć, co jest po drugiej stronie przez swoją ciekawość lub strach; niewiedza ich krępuje.
Wizje miejsca, do którego trafimy po zgonie, przedstawia nam mitologia: grecka, rzymska, słowiańska – każda na swój sposób; tak samo ukazuje nam je Biblia, Koran lub inne święte księgi. Wszystko sprowadza się do śmierci, jednak co tak naprawdę następuje po niej?

Chcesz poznać swoją datę śmierci?
Każdy z nas zastanawiał się nie raz, co jest po śmierci. Jedni mówią: życie po życiu, inni, że reinkarnacja, a może pustka? Tak naprawdę szukamy ciągle odpowiedzi na to jakże proste, a zarazem skomplikowane pytanie. A Ty znasz odpowiedź? Co byś zrobił, gdybyś znał datę śmierci, tak jak znasz datę swoich urodzin, datę ślubu czy egzaminu na prawo jazdy? Co byś zrobił mając do dyspozycji tylko rok życia?

Jak zaplanowałbyś swoje ostatnie godziny?

Straszna wizja - ciężko jest oswoić się z taką myślą. Lęku przed śmiercią nie da się ujarzmić, a szkoda… Nie wyobrażam sobie tego chaosu w mojej głowie, wiedząc że to jest już mój czas. Jak spokojnie można by przeżyć życie wiedząc, że Twój czas na Ziemi nigdy się nie skończy! A teraz pomyśl, że znam Twoją datę śmierci i wiem, co jest po śmierci. Nadal chcesz to wiedzieć?..

Od zarania ludzie zastanawiają się, co jest po śmierci.

Czy może dusza porusza się po planie astralnym, albo świadomość człowieka pozostaje wśród bliskich? Być może jednak zupełnie przestajemy istnieć, a wieczny odpoczynek to po prostu błogi brak świadomości?
W historii naszego kręgu kulturowego istniały różne odpowiedzi, nawiązujące do licznych nurtów filozofii tradycji Śródziemnomorskiej. Według Epikura dusza umierała wraz z ciałem, stoicy wierzyli w spirytualne odradzanie się, a filozofia chrześcijańska zaproponowała nieśmiertelność duszy.

Wiadomości o pogrzebie i cmentarzach.

Info o przepowiednie.
Niniejszy problem nurtował pisarzy, żeby wspomnieć E. A. Poe’go, jego paniczny lęk przed śmiercią – wizje pogrzebania żywcem, personifikacje Czarnego Moru. Temat jest popularny w kinematografii (wśród starszych filmów o śmierci np. „Siódma Pieczęć” Bergmana, obecnie niszowy „Ink” z 2009 roku). W erze narastającej stagnacji duchowej i ekspansji medialnej ludzie często nie mają czasu tego kontemplować. W ostatnich latach można zanotować swego rodzaju „ucieczkę w stronę ateizmu” - łatwą receptę na tą kwestię mało istotną, dopóki jesteśmy młodzi. Ale czy nie warto wziąć pod uwagę wieloletnich dywagacji, mających pomóc nam odpowiedzieć sobie na pytanie „co jest po śmierci”? Zastanówmy się nad tym.

Czy zastanawiałeś się kiedyś co spotka Cię po śmierci? Myślałeś o tym kiedy to nastąpi?
W obecnych czasach nie mamy kiedy oddać się przemyśleniom. Cały nas czas wypełnia praca, dom, rodzina, znajomi, a kiedy mamy chwilę wytchnienia nie mamy siły żeby podejmować taki temat. Jesteśmy przekonani, że śmierć jest daleką przyszłością, że nas to nie dotyczy, jednak nie zdajemy sobie sprawy, że jest naszym codziennym towarzyszem. Wystarczy obejrzeć wiadomości, przeczytać gazetę, żeby uświadomić sobie - "nie znasz dnia, ani godziny". Co jest po śmierci? Żyjesz życiem teraźniejszym, czy raczej przygotowujesz się na to po śmierci? Ile jest osób na świecie, tyle krąży wyobrażeń na ten temat. W co wierzyć? Jak żyć? Może jeśli byłbyś świadomy tego, co Cię czeka po śmierci, potrafiłbyś zmienić swój sposób bycia. A może wpłynęło by to na ważne i kluczowe decyzje. Wejdź i poznaj teorie na ten temat.kalkulator długosci zycia motyw śmierci w literaturze i sztuce kim będziesz po śmierci - straszne historie - zegar miłości - zegar życia śmierć tragiczna życie po śmierci książka
przewidywana data śmierci - niewyjaśnione śmierci długość życia co jest po śmierci śmierć na boisku piłkarskim życie po życiu książka - zjawiska paranormalne
śmierć na drodze zdjęcia - smierc na drogach śmierć łóżeczkowa anioł śmierci film dopóki śmierć nas nie rozłączy szybka śmierć
ostatni wyrok śmierci w polsce najgłupsza śmierć śmierć i co dalej film o karze śmierci śmierć blog